Proč se ráno budíme unavení? 💤 | Westieri.cz
Obrázok článku: Proč se ráno budíme unavení? 4 způsoby, jak snižujeme kvalitu svého spánku

Proč se ráno budíme unavení? 4 způsoby, jak snižujeme kvalitu svého spánku

Jelikož v posteli trávíme více než třetinu svých životů, měli bychom dbát na to, aby byl tento čas co nejkvalitnější a nejzdravější. Pokud se nám to nedaří, následky necítíme jen nejbližší ráno, i během celého dne a možná až zbytku života.

Nezdravý spánek je mnohem závažnějším problémem, než si mnoho lidí myslí. Jeho následky nejsou jen bolesti zad či únava, ale celkový pokles kvality života.

Někdy stačí jednoduše pořídit si kvalitní matraci na míru, jindy to vyžaduje výraznější změnu spánkové rutiny.

Naleznete se v některých z níže popsaných zlozvycích?

1. Máte nekvalitní matraci

Matrace je jednou z nejdůležitějších investic nejen v ložnici, ale celkově v životě. To, nakolik je kvalitní, zásadním způsobem ovlivňuje náš spánek, ale i fungování během dne.

Bohužel se často setkáváme s tím, že lidé ve snaze ušetřit sáhnou po nedostatečných alternativách. Náhodný kus z velkoobchodu s nábytkem či e-shopu se nikdy nemůže srovnávat s kvalitní, luxusní matrací na míru, která má dokonce zdravotní benefity.

Ten je, jak už název napovídá, přizpůsoben potřebám toho kterého člověka. Jednak svými rozměry, ale především tuhostí. Někdo totiž rád spí na měkčí matraci, jiný potřebuje tužší podklad, například ze zdravotních důvodů.

NÁŠ TIP: přečtěte si naše srovnání: Kvalitní matrace na míru vs. nekvalitní matrace – poznejte rozdíly.

My ve Westieri vyrábíme výhradně kvalitní slovenské matrace ze 100% přírodních materiálů. Rádi vám poradíme při výběru a srdečně vás zveme k návštěvě jednoho z našich showroomů, kde si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaký kvalitní spánek vám umíme zprostředkovat.

Určitě také navštivte stánek Westieri na výstavě – pokud se nějaká bude konat ve vašem okolí. Kromě toho, že vám představíme atraktivní novinky a řešení pro vaši ložnici, rádi vám i na místě nabídneme rady pro zdravý a kvalitní spánek.

NÁŠ TIP: pohodlí při spánku umíte potenciálně zvýšit i používáním topperu na matraci. Pomáhá regulovat teplotu a tím pádem udržovat komfort po celou noc. Tato vrchní matrace je zároveň další ochrannou vrstvou toho primárního, snižuje tlak, opotřebení a výrazně prodlužuje jeho životnost. Někteří lidé však preferují spát bez toppera – vyzkoušejte obě možnosti a rozhodněte, která vám vyhovuje víc.

2. Máte nekvalitní postel

Na matraci sice ležíme my, ale on leží na posteli. Dá tedy rozum, že i ona musí splňovat jisté kvalitativní požadavky.

Máte postel na míru? Nebo vám trčí nohy přes okraj? Vrže během noci? Tisknete se s partnerem na omezeném prostoru?

Důkazů toho, že máte v ložnici nekvalitní postel, je mnoho. Tím nejcitelnějším je skutečnost, že se ráno budíte unavení, neodpočinutí, lidově řečeno dolámání. A to možná i tehdy, máte-li kvalitní matraci na míru, ale za to na neadekvátním podkladu.

I v tomto ohledu vám rádi pomůžeme.

Specializujeme se na výrobu luxusních postelí na míru, které si navíc můžete designově přizpůsobit. V kombinaci s kvalitními slovenskými matracemi Westieri si tak ve své ložnici dokážete vybudovat dokonalé spánkové království.

3. Máte nekvalitní přikrývky a polštáře

Do třetice je důležité také to, co máte na matraci. Polštář, na který si každou noc ukládáte hlavu, peřina, kterou se zakrýváte.

Pokud je vám během noci příliš horko a potíte se, nebo naopak mrznete, kvalitní spánek vás bude obcházet. Totéž platí, je-li váš polštář až příliš měkký a hlava se vám do něj zaboří, nebo je tvrdý a vás ráno bolí krk.

Sáhněte po kvalitních alternativách ze 100% přírodních materiálů. Spěte jako v bavlnce. Vyhoďte už konečně syntetické náhrady, které akorát tak zadržují vlhkost, případně profukují.

Více o našich péřových polštářích a přikrývkách si přečtěte v blogu: Luxusní péřové polštáře a přikrývky od Westieri. Platí, že tak, jako u matrace, i při výběru toho správného polštáře vám poradíme na základě vašich preferencí – i přímo v jednom z našich showroomů.

4. Před spaním používáte mobil

Nadměrné používání chytrých telefonů, tabletů, laptopů, počítačů či sledování technologie má negativní dopad i na spánek. Zejména tehdy, provádíme-li tyto činnosti krátce předtím, než se uložíme spát.

Modré světlo z displejů totiž potlačuje tvorbu melatoninu, hormonu, který je zodpovědný za příchod spánku. Náš mozek přítomnost záření vyhodnotí jako matoucí signál a pomyslí si, že ještě není čas na spánek.

Tento negativní dopad je ještě znásoben tím, pokud si například chytrý telefon držíme blízko u obličeje.

Nejlépe uděláte, pokud používání technologii omezíte už 1-2 hodiny před spánkem a do ložnice je ani nevezmete. Raději si do postele vezměte kvalitní knihu a v lampě mějte namontovanou žárovku s tlumeným světlem.

Pamatujte, moderní elektronika a displeje se s kvalitním spánkem nemají rádi. Omezte jejich používání, zejména v posteli.

Chcete několik dalších tipů pro kvalitní spánek? Určitě vám pomůže náš průvodce: Co pomáhá k dobrému spánku? 5 tipů, které zařaďte do své rutiny.

Máte zájem o kvalitní české matrace ze 100% přírodních materiálů? Přemýšlíte nad postelí na míru? Jste na správné adrese. My ve Westieri jsme anděly strážnými vašeho spánku – neváhejte nás kontaktovat, sladké sny máte na dosah ruky.