Luxusní matrace Westieri z přírodních materiálů | Westieri.cz
Obrázok článku: Jaké přírodní materiály najdeme v luxusních matracích Westieri?

Jaké přírodní materiály najdeme v luxusních matracích Westieri?

Kvalitní spánek je klíčový pro naše fyzické a duševní zdraví a každodenní pohodu. Zásadní roli při něm hraje správně zvolená matrace. Pokud se vám na něm spí pohodlně a zbytečně se během noci nebudíte, ráno jste svěží a připraveni zvládat výzvy dne. Důležité v tomto ohledu jsou nejen velikost a tvrdost matrace, ale také materiál, ze kterého je vyroben.

Ve Westieri o tom víme své. Naše luxusní matrace jsou vyrobeny výhradně z vysoce kvalitních přírodních materiálů , například bavlny a ovčí vlny, koňské hřívy, hedvábí či mohéru. Nejenže jsou zárukou komfortu a zdravého spánku, ale mají také řadu výhod podložených vědeckými studiemi. Dnes vám o našich luxusních matracech řekneme něco víc.

 

Proč matrace z přírodních materiálů?

Odpověď je jednoduchá. Matrace z přírodních materiálů mají oproti syntetickým více nezanedbatelných výhod pro vaše zdraví a komfort . Převyšují je snad ve všech aspektech.

Konkrétně:

  • jednou z jejich nejvýznamnějších výhod je jejich schopnost regulovat teplotu či vlhkost při spaní. Výsledky studie zveřejněné ve vědeckém magazínu Ergonomics potvrdily, že matrace z přírodních materiálů jsou v tomto ohledu až o 25% efektivnější, než syntetické. Regulací teploty těla spícího člověka brání jeho přehřívání nebo nadměrnému ochlazení a zároveň odvádějí vlhkost (pot).
  • Další výhodou přírodních materiálů jsou jejich přirozené hypoalergenní vlastnosti . Studie publikovaná v časopise Indoor Air zjistila, že použití přírodních materiálů dokáže snížit koncentraci roztočů až o 52,8 % ve srovnání se syntetickými. Dochází tak k výraznému zlepšení kvality spánku u lidí s alergiemi či astmatem.
  • Přírodní materiály jsou zpravidla trvanlivější než jejich syntetické protějšky . Při správné údržbě vám vydrží i 15 – 20 let, zatímco průměrná životnost syntetických taštičkových matrací je zhruba 7-10 let. Přírodní materiály jsou tím pádem i udržitelnější a ekologičtější volbou.
  • V neposlední řadě jsou takové materiály spojeny is lepší oporou pro páteř. To je mimořádně důležité při předcházení ranní ztuhlosti a bolesti. Studie v časopise Applied Ergonomics potvrdila, že matrace z přírodního latexu poskytovaly zdravější zarovnání páteře při spánku než tradiční pružinové.

Zanedbatelné nejsou samozřejmě ani komfortní vlastnosti přírodních materiálů . Ne nadarmo se říká, že někdo „spal jako v bavlnce“. Matrace z přírodních materiálů se vyznačují subjektivně lepším pocitem na dotek. Určitě potvrdíte, že pohodlí při spánku je stejně důležité jako zdravotní aspekty.

Existuje mnoho přírodních materiálů, které jsou vhodné pro výrobu matrací. Naše portfolio jsme vybudovali léty zkoušení a praxe. Osvědčilo se nám 8 kvalitních materiálů – bavlna a ovčí vlna, hedvábí, kašmír, koňská hříva, vlna z alpaky, mohérova vlna a přírodní latex.

Pojďme si je představit.

Luxusní matrace z přírodních materiálů

Každý jeden ze zmíněných materiálů má svoji funkci, která hraje významnou roli na cestě za zdravým a komfortním spánkem. Klademe důraz na to, abychom ve výrobě používali jen tu nejvyšší kvalitu.

1. Bavlna a ovčí vlna

Patří mezi základní materiály, které používáme ve výrobě. Jejich největšími devizami jsou měkkost a prodyšnost. Bavlna dokáže snadno absorbovat vlhkost, což oceníte zejména v horkých letních měsících. Stejně prodyšná a zdravá je i ovčí vlna. V létě tělo příjemně ochladí, v zimě zahřeje. Tyto materiály se, mimo jiné, vyznačují také vysokou pružností a zejména trvanlivostí.

Ake prirodne materialy najdeme v luxusnych matracoch Westieri2

2. Koňská hříva

Setkáte se is označením koňský vlas . Tento materiál se vyznačuje přirozeně vysokou odolností a stejně jako bavlna či ovčí vlna i prodyšností. Za tu vděčí duté struktuře svých vláken, která pomáhá efektivně odvádět vlhkost pryč z těla a matrace . Váš spánek tak bude zdravější a vy se budíte odpočatí a čerství. Koňskou hřívu používáme v našich luxusních matracích Caravaggio a Rembrandt.

3. Hedvábí

Kořeny využití hedvábí sahají až do Číny 13. století. Jedná se o jedno z nejstarších vláken, které lidstvo zná a své kvality si drží dodnes. Je ceněný zejména pro své termoregulační vlastnosti, jelikož v zimě tělo příjemně zahřeje a v létě od něj zase efektivně odvádí teplo pryč. Dokonale absorbuje vlhkost, nadměrné pocení při spánku tedy nehrozí.

4. Kašmír

Kašmír je opravdovým synonymem luxusu. Nepopsatelně příjemný na dotek, nemalou měrou se podílí na komfortním spánku. Je přirozeně prodyšný, čili pomáhá odvádět vlhkost pryč z těla spícího, čímž brání jeho přehřívání nebo v zimě zbytečnému poklesu teploty. Má vynikající hypoalergenní vlastnosti, což ocení lidé s citlivou pokožkou, alergiemi nebo dýchacími problémy.

5. Vlna z alpaky

Jedna z těch exotičtějších přírodních materiálů , které používáme při výrobě našich luxusních matrací . Stejně jako kašmír či hedvábí je skvělá na dotek, tělo doslova pohladí. Kromě toho se vyznačuje přirozenými anti-alergickými vlastnostmi. Jedná se tedy o vhodnou volbu lidí s citlivou pokožkou nebo různými respiračními obtížemi. Kromě toho je vlna z alpaky elastická, voděodolná a zejména trvanlivá.

6. Mohérova vlna

Tento materiál se vyrábí ze srsti angorské kozy. Je charakteristický mimořádně odolností, čímž významně pomáhá prodlužovat trvanlivost matrace. Mohérova vlna je na rozdíl od té ovčí měkčí, lesklejší a luxusnější na dotek. Dokáže perfektně regulovat teplotu těla spícího člověka, což je důležité ke zdravému a komfortnímu spánku po celý rok.

7. Přírodní latex

Vyznačuje se perfektní bodovou elasticitou , což znamená, že při spánku poskytuje ideální oporu každé části těla. Přírodní latex je měkký, avšak elastický, pomáhá uvolňovat tlakové body, což ocení zejména lidé, kteří se zvyknou budit s bolestmi páteře či křížů. Kromě toho má přirozené antimikrobiální vlastnosti , odolává plísním a roztočům a pomáhá udržovat čistý vzduch v místnosti. Je perfektně prodyšný a efektivně reguluje teplotu těla.

Číst o luxusních matracích z přírodních materiálů je jedna věc, ale vyzkoušet si je na vlastní kůži je něco jiného. Dovolte nám tedy pozvat vás touto cestou do našich showroomů v Praze a Bratislavě .

Na osobní schůzce rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, poradíme vám při výběru a, co je nejdůležitější, můžete si osobně vyzkoušet všechny uvedené materiály, ale i tuhosti pružin matrací. Společně najdeme to pravé řešení pro váš kvalitní spánek.