Proč je kvalitní dětská matrace mimořádně důležitá? | Westieri.cz
Obrázok článku: 6 důvodů, proč je kvalitní dětská matrace mimořádně důležitá

6 důvodů, proč je kvalitní dětská matrace mimořádně důležitá

Když je řeč o tom, co je důležité pro dítě, některé odpovědi se nabízejí automaticky – láska, péče, zdravá strava, pohyb, kamarádství a nepochybně i spánek. Právě na poslední jmenovaný aspekt se zaměříme iv tomto textu.

Kvalitní matrace pro dítě je totiž alfou a omegou toho, aby spalo zdravě a ráno se budilo plně připraveno na nový den.

1.  Podporuje fyzický růst

Věděli jste, že děti rostou během spánku? Ovšem pouze za předpokladu, že spánek je kvalitní a mají ho dostatek.

Právě během spánku totiž tělo uvolňuje růstové hormony. Kvalitní matrace podporuje správné držení páteře a výraznou měrou přispívá ke svalové relaxaci a regeneraci. Vaše ratolest se tak budí odpočinutá a bez bolestí.

Naopak nevhodná matrace může vést k nesprávné poloze těla během spánku a tím pádem problémům s páteří, ale i rameny či krkem. V takovém případě není spánek zdravý a fyziologické procesy v pozadí – včetně růstu – neprobíhají tak, jak by měly. Nemluvě o tom, že dítě ráno vstává neodpočinuté.

Výzkumy potvrzují, že kvalitní dětská matrace prokazatelně podporuje tělesný růst a vývoj již od útlého věku.

TIP: Proč se ráno budíme unavení? 4 způsoby, jak snižujeme kvalitu svého spánku

2.  Zlepšuje učení a paměť

Spánek výrazně ovlivňuje kognitivní procesy – soustředění, učení, paměť, přemýšlení. Platí to jak u dospělých, tak u dětí a to po celý život. V období růstu a vývoje je to však ještě o něco důležitější.

Studie totiž zjistily, že děti, které dlouhodobě špatně spí, vykazují nižší výkon a horší prospěch ve škole. Také u nich bylo zjištěno větší množství kognitivních poruch či potíží, včetně problémů se soustředěním, slabé paměti a podobně.

Kvalitní matrace pro děti dokáže výraznou měrou zlepšit kvalitu spánku a tím pádem také přispět k podpoře kognitivních daností vaší ratolesti. Dopřejte tedy i vašim dětem luxusní a zdravý spánek.

3.  Posiluje imunitu

Spánek má zásadní význam pro lidský imunitní systém.

Lepší spánek, jehož základem je v první řadě kvalitní matrace, přímo ovlivňuje obranyschopnost organismu. Odpočinuté tělo je perfektně vyzbrojeno k tomu, aby si poradilo s širokou paletou škodlivých patogenů, číhajících na každém rohu.

U dětí je to ještě důležitější, jelikož jejich imunitní systém se časem vyvíjí a mění a virem jsou v kolektivech (školka, škola) vystaveny častěji.

4.  Brání alergiím a astmatu

Věděli jste, že všechny kvalitní české matrace od Westieri jsou hypoalergenní? V překladu brání koncentraci dráždivých částí, nevyvolávají reakce dýchacích cest a garantují klidný, zdravotně nezávadný spánek.

TIP: Matrace z přírodních materiálů a alergie na roztoče

Jedním z největších alergenů, který číhá na děti, jsou prachové roztoči. Kvalitní, hypoalergenní matrace výrazně redukuje jejich množství a brání podráždění dýchacích cest.

Opět, u dětí je to něco důležitějšího, než u dospělých. Různé alergologické studie totiž naznačují, že děti, které byly v raném dětství ve větší míře vystaveny prachovým roztočům, mají vyšší riziko vzniku astmatu v pozdějším životě.

5.  Je skvělou preventivou

Dlouhodobý spánek na nekvalitní matraci je pro děti mimořádně škodlivý, a to zejména ve vztahu k zakřivení páteře. Navíc problémy se nemusí ozvat hned, ale mohou se projevit v dospělosti.

Chronické bolesti páteře, případně artritida, jsou často dány právě nesprávnou polohou těla při spánku. Zvolíte-li si pro vaše děti nekvalitní matrace, které neposkytují páteři a tělu dostatečnou oporu, na některé obratle je tak vyvíjen větší tlak, na jiné menší, což je receptem na zdravotní problémy.

U kvalitní dětské matrace nic z toho nehrozí. Poskytuje tělu perfektní oporu, stabilizují jej a navíc přispívají ik tomu, aby si vaše ratolest již v raném věku osvojila ty správné návyky.

TIP: Zdravotní benefity luxusních matrací

6.  Zlepšuje spánkovou hygienu

A když už jsme u těch návyků – ne nadarmo se říká, že to, co se za mládí naučíme, ve stáří jsme jakoby našli.

Nepochybně se to týká i spánkové hygieny. Přiznejme si, kolik z nás se o ni začne zajímat teprve tehdy, když se objeví problémy s nespavostí či páteří?

Pro své děti však chceme to nejlepší. Ideální tedy je, když jim zásady správné spánkové hygieny začneme vštěpovat co nejdříve. A mezi ně nepochybně patří i používání kvalitní matrace.

Dlouhodobě zdravý spánek je pro optimální vývoj a růst dětí jednoduše nenahraditelný. Pouze odpočinuté a svěží dítě si může dosytosti užít školu a hru. Navíc už v raném věku si osvojí správné návyky a zásady kvalitního spánku. A to je něco, z čeho bude těžit po celý zbytek života.

NÁŠ TIP: máte zájem o matraci na míru pro vaše dítě? Neváhejte nás kontaktovat a dopřejte své ratolesti zdravý, kvalitní spánek. Společně najdeme to správné řešení, které vašemu dítěti zaručí sladké sny.