Matrace z přírodních materiálů | Westieri.cz
Obrázok článku: Matrace z přírodních materiálů Westieri – na čem usínáte?

Matrace z přírodních materiálů Westieri – na čem usínáte?

Kromě velikosti, konstrukce a estetických parametrů matrace je mimořádně důležitý materiál, ze kterého je vyroben. My ve Westieri jsme vsadili výhradně na přírodní kvalitu. Používáme čisté, odolné a prodyšné materiály. V naší nabídce naleznete matrace z přírodních látek, jako jsou bavlna, mohérova vlna, koňská hříva a podobně.

Chcete vědět na čem usínáte? Pojďme se podívat na přírodní materiály, které používáme ve Westieri.

Matrace z přírodních materiálů – které to jsou?

Než přejdeme k představení jednotlivých přírodních materiálů je důležité podotknout, že náš výběr je založen na dlouholetých zkušenostech a praxi . Chceme vám nabídnout co nejkomfortnější a nejzdravější spánek. Každý jeden materiál byl zvolen proto, že zlepšuje kvalitativní aspekty vašich luxusních matrací.

Materiály v našich matracích používáme v různých poměrech, na základě čeho je dělíme je do 3 kategorií:

  • Příroda,
  • Jednoduchá příroda
  • Konečná příroda.

Bavlna a ovčí vlna

Jedná se o jedny z nejčastěji používaných materiálů v matracích. Lehké, pružné a prodyšné, měkké na dotek – pohodlnost sama. Kromě toho efektivně pohlcují vlhkost , čili poskytují komfortní spánek i ve vedrech. V zimě naopak příjemně zahřejí. Kromě toho se vyznačují i ​​značnou trvanlivostí, což prodlužuje životnost matrace.

Koňská hříva

Nebo i koňský vlas . Tento přírodní materiál používáme v našich matracích Caravaggio a Rembrand. Vyznačuje se mimořádnou odolností a trvanlivostí. Má však i perfektní prodyšnost a efektivně odvádí vlhkost – díky dutosti koňských vláken. Spánek na matraci z tohoto materiálu je mimořádně zdravý a osvěžující.

Hedvábí

Existuje látka, která by více symbolizovala luxus? Nejde však pouze o jeho estetické vlastnosti, tento materiál má skvělé termoregulační vlastnosti. To znamená, že v létě vás příjemně ochladí, v zimě zase spolehlivě zahřeje. Hedvábí patří mezi nejstarší používané přírodní materiály. Právem.

Mohérova vlna 

Nebo prostě mohér, tedy srst z angorské kozy . Tento přírodní materiál se vyznačuje mimořádnou trvanlivostí a odolností vůči deformaci. Je prodyšný a má vyhledávané tepelně izolační vlastnosti. Ve srovnání s ovčí vlnou je měkčí , při dotyku se s kůží více „mazlivá“, což zvyšuje i komfort při spánku . Jeho estetické vlastnosti mu dodávají punc luxusu.

Přírodní latex

Používáme jej v modelech Susan . Tento materiál je charakteristický vysokou mírou komfortu a flexibility, kterou dodává matrací. Jeho vysoká bodová elasticita se přizpůsobuje danostem těla a zlepšuje tak kvalitu spánku. Díky antimikrobiálním vlastnostem spolehlivě odolává roztočům, plísním a mikroorganismům, což jej předurčuje, mimo jiné, lidem s alergiemi a citlivou pokožkou . Nesmíme také zapomenout na jeho vysokou prodyšnost. 

Kašmír a vlna z alpaky

Další luxusní materiály, které také naleznete v našich matracích v různých poměrech. Oba jsou mimořádně příjemné na dotek a posouvají váš komfort na vyšší úroveň. Kašmír má mimo jiné také výborné izolační vlastnosti. Vlna z alpaky je zase hypoalergenní , perfektní pro lidi s citlivou pokožkou.

Důležité jsou také pružiny v matracích

Kromě přírodních materiálů v matracích jsou důležité i pružiny v nich. Přirozeně nesou totiž váhu těla a významně se podílejí na komfortu a zdraví spánku.

Ve Westieri používáme vysoce kvalitní nerezové pružiny z vanadiové oceli . Najdete je separátně balené u každé jedné matrace. Poskytují vám pevnost, pohodlí a předurčují zdravý spánek.

Naše pružiny vyrábíme ve čtyřech stupních tuhosti : měkké, středně tuhé, tuhé a extra tuhé. Chceme totiž vyhovět každému , i nejnáročnějšímu zákazníkovi a víme, že neexistuje univerzální řešení pro všechny.

Jsme zastánci toho, že lepší je jednou si vyzkoušet matraci na vlastní kůži, než o ní třikrát číst. Srdečně vás zveme do našich showroomů v Bratislavě a Praze. Náš personál vám ochotně zodpoví všechny otázky a pomůže vybrat matraci, která bude splňovat vaše představy. Jediné riziko je, že po vyzkoušení se vám z takového komfortu nebude chtít vstát!