Přírodní materiály v matracích a alergie na roztoče | Westieri.cz
Obrázok článku: Matrace z přírodních materiálů a alergie na roztoče

Matrace z přírodních materiálů a alergie na roztoče

Prachové roztoči jsou malé, pouhým okem neviditelné, pavoukovce, které i přes svou velikost dokáží nadělat spoustu problémů. Své o tom vědí alergici, ale také lidé s dýchacími problémy, například astmatici. Takové prachové roztoči v posteli jsou obzvláště nepříjemné, protože jsme s nimi v kontaktu každou noc.

Ovšem ne v případě matrací z přírodních materiálů od Westieru. Ty mají hypoalergenní vlastnosti , což v praxi znamená, že redukují množství dráždivých látek, které mohou vyvolat nepříjemnou reakci. Přírodní latex, bavlna, kvalitní vlna – jen pár příkladů na přírodní materiály, které používáme při výrobě našich luxusních matrací . Každý z nich má přirozené hypoalergenní účinky.

Pojďme si říci něco o tom, proč je to důležité.

Příznaky alergie na roztoče

Na úvod je důležité poznat nepřítele – alergii na prach . Jedná se o poměrně rozšířený zdravotní problém, podle různých údajů jím může trpět 5-10% populace, v závislosti na lokalitě.

Téměř každý desátý člověk se tedy již osobně setkal s příznaky alergie na roztoče . Ty zahrnují:

  • časté a opakované kýchání,
  • ucpaný nos, nebo výtok z nosu,
  • pocit svědění nebo slzení očí,
  • kašel, opakovaný, zejména suchý,
  • pocit napětí nebo bolesti v oblasti obličeje,
  • svědění nosu, krku nebo patra úst,
  • podráždění kůže nebo vyrážka,
  • problémy se spánkem kvůli ucpání nosu nebo kašli.

Tyto příznaky se objevují, jakmile se člověk nachází v prašném prostředí. Tady je však skrytý i háček. Někdy totiž ani nevíme, že v prašném prostředí jsme. Ne vždy musí být totiž prach viditelný. Často je skrytý, „zažraný“ ve tkanině, nebo materiálu. Například roztoči v posteli , sedačce, křeslech. Pouhým okem je sice nevidět, ale pokud se u vás objeví příznaky alergie, tak máte jistotu, že tam jsou.

Alergii na prach nepodceňujte

Nebezpečí alergie na roztoče spočívá iv tom, že mnoho z nás ani nemusí vědět, že na ni trpíme. Opakované kýchání či slzení očí připíšeme nevinným okolnostem a nezabýváme se jimi. Alergii na roztoče se však nevyplatí podceňovat, protože může vést ke zhoršení příznaků a dalším zdravotním komplikacím. Chronicky ucpaný nos, časté kýchání, svědění očí a další symptomy negativně ovlivňují každodenní činnosti, práci a spánek. Kromě toho je alergie na roztoči častým spouštěčem příznaků astmatu . Dráždivý kašel, pocit „chrčení“ v plicích, tlak na hrudi a dušnost jsou jen některé z nich. Alergické reakce mohou způsobit zánět v nosní dutině, takzvanou sinusitidu, a na jiných místech dýchací soustavy. Tyto komplikace nezřídka vyžadují až lékařskou péči. V neposlední řadě zhoršuje alergie na roztoče i kvalitu spánku v důsledku ucpaného nosu, kašle či svědění. Nedostatečný spánek negativně ovlivňuje naše celkové zdraví a pohodu, vede k únavě, otupělosti a dalším nepříjemným projevům. Matrace z přírodních materiálů s hypoalergenními vlastnostmi jsou proto mimořádně žádané.

Matrace z přírodních materiálů = zdravý spánek

V posteli trávíme zhruba třetinu života. Dá tedy rozum, že tento čas by měl být co nejzdravější a nejpohodlnější. Představte si, že si každou noc leháte do postele plné prachových roztočů. Bŕŕr, člověka až setřásá. A přesně tady je to místo, kde zahvezdí matrace z přírodních materiálů . Naše Westiéři matrace mají povrchovou vrstvu utkanou z hrubé látky. Jejím účelem je bránit právě pronikání částic do vláken matrace, tedy i roztočům a jiným nežádoucím návštěvníkům.

Jejich hypoalergenní schopnosti minimalizují výskyt běžných alergenů , včetně zmiňovaných prachových roztočů, ale také plísní, zvířecí srsti, pylu a podobně. Snižují tím i pravděpodobnost vyvolání nepříjemné reakce a vzniku příznaků. Jejich používáním přispíváte také ke zlepšení kvality vzduchu v interiéru . Snížení přítomnosti alergenů a dalších potenciálně dráždivých částic ocení nejen alergici, ale také lidé s respiračními obtížemi.

Matrace z přírodních materiálů také výrazně zlepšují kvalitu spánku . Nejen z hlediska mimořádného komfortu a opory pro naše tělo, ale právě hypoalergenními vlastnostmi. Při jejich používání máte jistotu, že si každou noc leháte do bezpečného a čistého prostředí. Útok dráždivých částic nehrozí. Alergie na prach je nepříjemná, to bez debat. Její příznaky dokáží život otrávit zejména v době, kdy bychom měli, v ideálním případě, relaxovat – tedy během spánku. Pokud místo oddechu kýcháme, soplíme a slzí nám oči, energii nám to naopak bere.

Použitím luxusních matrací z přírodních materiálů Westieri děláte krok ke kvalitnímu spánku. Jedná se o nejlepší investici do vlastního zdraví, kterou můžete dnes udělat.