Doporučená péče o přírodní matrace Westieri | Westieri.cz
Obrázok článku: Doporučená péče o přírodní matrace Westieri

Doporučená péče o přírodní matrace Westieri

Pokud jste investovali do Vašeho spánku a pořídili si kvalitní přírodní matraci, následnou péči o tento kousek není třeba zanedbat. Také matrace si zaslouží Vaši pozornost.

Co Vám však umíme zaručit je, že pravidelná péče o přírodní matrace prodlužuje jejich životnost. Přečtěte si její základní pravidla, díky kterým si dokonalý spánek užijete co nejdéle.

Kvalita matrace ovlivní i Vaši spokojenost

Struktura a přírodní složení matrací jsou jednoznačně jejich největší výhodou. Kvalitní matrace jsou vyráběny tak, aby dostatečně dýchaly, čímž se ve velké míře eliminuje tvorba plísní. Nejvyšší hygienické standardy splňují matrace, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů.

V naší nabídce naleznete matrace z hedvábí, bavlny, koňské hřívy či vlny z alpaky. Materiály, které odsávají vlhkost, v létě chladí a v zimě zahřívají. Matrace Westieri ocení i alergici, jelikož jejich struktura je v kombinaci s použitými materiály prostředím, kde se roztoči tvoří minimálně. Garantujeme Vám, že investici do luxusní matrace nebudete litovat.

Každodenní větrání matraci osvěží

Abyste tvorbu plísní a roztočů omezili na minimum, nezapomínejte v pokoji každé ráno pořádně vyvětrat. Vlhkost, která se v matraci v noci vytvořila, se při čerstvém vzduchu odpaří rychleji.

Matraci pravidelně otáčejte

Obecně lze říci, že pravidelné otáčení matrací je velkým benefitem. Tímto způsobem se vyhnete vzniku proleženin či plísní. S pravidelným spánkem v oblíbené poloze je to totiž naprosto běžná věc, která se může objevit i u pružinových matrací.

Některé matrace jsou přizpůsobeny i těm nejnáročnějším požadavkům klientů. Ve Westieri nabízíme matrace vyráběné na míru, které mají jinou látku na zimní a jinou na letní straně. Jedná se například o matrace Rembrandt, Caravaggio a Monet, jejichž jedna strana hřeje a druhá chladí. Otočte si matraci tak, aby odpovídala aktuálnímu ročnímu období.

Profesionální čištění matrací

Důležitým tipem pro doporučenou péči o přírodní matrace je jejich čištění. Způsob čištění matrace je třeba přizpůsobit typu a materiálu, ze kterého je vyrobena. Většinu látek můžete vytepovat vodou a na trhu dnes dokonce naleznete látky, které jsou voděodolné.

Součástí naší nabídky je i nová služba “Čištění matrací”. Odborně provedeme čištění profesionálním vysokotlakým čističem přímo v domácnosti našich klientů. Horká pára zbaví matraci nečistot, dezinfikuje ji a matraci si budete moci užít hned po vyčištění. Další ze služeb, kterou ocení zejména alergici.

Používejte chrániče matrací

Chcete-li si dlouhodobě vychutnávat dokonalý spánek, doporučujeme k matraci přikoupit i samostatný chránič či topper. Ty díky svým vlastnostem změkčují a chrání matrace, odvádějí vlhkost, regulují teplotu a jsou skvělým doplňkem do každé ložnice. Chrániče na matrace (nebo toppery) z dílny Westieri lze přikoupit ke konkrétní matraci, ale také samostatně.

Dbejte na správnou kombinaci matrace a typu postele

Je velmi důležité, na čem bude matrace položena, proto je její výběr třeba přizpůsobit i konstrukci postele. Matrace Westieri jsou masivnější a těžší. Nedoporučujeme je používat v kombinaci s rošty, ale přímo s postelemi s tvrdou podložkou.

Užijte si matraci co nejdéle

I matrace potřebují péči, a proto doufáme, že naše tipy budou pro Vaši domácnost nápomocné.