Zdravotní benefity luxusních matrací | Westieri.cz
Obrázok článku: Zdravotní benefity luxusních matrací

Zdravotní benefity luxusních matrací

Spánek je nedílnou součástí našich životů. To, jak si v noci odpočineme, dokáže ovlivnit naše fungování po celý následující den. Inu a co má vliv na kvalitu spánku snad největší měrou? Matrace.

Dává to perfektní smysl. Naše tělo na něm spočívá celou svojí váhou, je tedy důležité, aby nám matrace poskytovala potřebnou oporu a zejména komfort. Pokud se tak nestane, budíme se celí dolámaní, podráždění a neodpočinutí. Zkrátka – investice do matrace je investicí do vlastního zdraví , pohodlí a nálady. Tady se šetřit nevyplácí. Luxusní matrace na míru jsou způsobem, jak si dopřát kvalitní spánek . Takový, při kterém zregeneruje naše tělo i mysl. Jejich vliv na zdraví je opravdu významný a v tomto textu si řekneme, proč.

Matrace na míru proti bolesti zad

Stalo se i vám, že jste se vzbudili jakýsi nesví a už při prvotním posazení se v posteli se ozvali kříže? Pokoušeli jste se vztáhnout, ale ostrá bolest vás velmi rychle vrátila do reality.  Bohužel s bolestmi páteře se podle různých studií a průzkumů setká alespoň jednou ve svém životě až 80% lidí . Příčiny jsou různé, ale v pomyslném žebříčku je mezi těmi nejčastějšími i nekvalitní spánek. Nebo, lépe řečeno, spánek na neadekvátní matraci či jiném povrchu. V takovém případě se bolest ozývá hned ráno po probuzení.

Našli jste se v nahoře napsaných řádcích? Pokud ano, tak vám nemusíme vysvětlovat, jak taková bolest páteře dokáže pokazit den. Pokud jsou vaše problémy způsobeny nezdravým spánkem, řešení máte, lze říci, na dosah ruky. Je jí kvalitní matrace na míru Westieri . Ten vám vytvoří správné podmínky pro zdravý odpočinek a spánek .

Naše luxusní matrace jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly páteři optimální podporu. Zajišťují rovnoměrné rozložení tělesné hmotnosti, čímž snižují tlak na různé problematické partie. Páteře je během noci vyrovnaná. Důležité je vybrat si matraci na míru se správnou tuhostí pružin . Někdo raději spí na tvrdším podkladu, jiný se nechá rozmazlit poddajným materiálem. Každý máme tyto preference nastaveny individuálně a proto je důležité vybrat si takovou luxusní matraci , která našemu tělu poskytne požadovaný komfort. Při výběru vám moc rádi pomůžeme.

Prodyšnost a tepelný komfort

S našimi luxusními matracemi z přírodních materiálů odzvoní nočnímu probouzení se kvůli pocení. Optimální prodyšnost je jednou z jejich největších deviz. Vsadili jsme na používání výhradně vysoce kvalitních přírodních materiálů – ovčí vlny a bavlny, koňského vlasu, mohéru či vlny z alpaky. Všechny se vyznačují vysokou prodyšností. V praxi to znamená, že během spánku odvádějí teplotu a vlhkost směrem ven z těla. Ani v létě tedy nehrozí, že se budete budit zpoceni. V chladnějších měsících vám zase pomáhají udržovat konstantní tělesnou teplotu, čímž navozují příjemný hřejivý pocit.  Matrace z přírodních materiálů jsou jedinou cestou k udržitelnému a celoročnímu komfortu při spánku.

Připraveni na výzvy dne

Možná byste to neřekli, ale kvalitní luxusní matrace vám dokáže pomoci zredukovat stres. Znáte ten pocit, kdy se ráno probudíte dokonale odpočatí, s úsměvem na tváři a připravení zvládat všechny výzvy nového dne? Tak to je pocit, který s poctivou matrací na míru budete zažívat pravidelně. Dobrý spánek totiž při duševní pohodě hraje nezanedbatelnou roli.  Komfort při spánku, správná opora páteře, dokonalá prodyšnost – to vše jsou faktory, které ovlivňují nejen vaše zdraví, ale i celkový pocit pohody.

Mezi vysokými hladinami kortizolu – stresového hormonu – a nekvalitním spánkem je prokázán vztah. Pokud se člověk vzbudí neodpočinutý, tak má nepochybně i horší náladu. Hladina kortizolu je ráno přirozeně vyšší a tento stav je ještě umocněn nedostatkem energie. Během dne je tak člověk nejen unavený, ale také podrážděný as napnutými nervy. Bohužel se jedná o začarovaný cyklus. Pokud se nevyspíme, jsme vystresovaní. Kvůli stresu máme pak v noci problém usnout, čímž se problém jen zhoršuje. Vysoké hladiny kortizolu ovlivňují také hluboký, takzvaný REM spánek, během kterého naše tělo a hlava nejvíce regenerují. Investice do kvalitní matrace na míru dokáže pomoci s těmito problémy. Kvalitní spánek je základem spokojeně prožitého dne.

Matrace na míru vašim potřebám

Investice do luxusní matrace vám do života přinese mnohem víc, než jen komfort při spánku. Pomůže vám ulevovat, případně zcela předcházet bolesti zad. Nezanedbatelný vliv má také na celkový pocit pohody. Neexistuje však univerzální řešení pro všechny. Pokud vidíte typizovanou matraci v obchodě, zpravidla jde o pokus vyhovět každému. Zřejmě není třeba říkat, že s mizivou úspěšností. Každý totiž máme vlastní preference, tělesné proporce a potřeby. Matrace musí být na míru nám. Nemůže to fungovat opačně, že my se přizpůsobíme a zvykáme si na „univerzální“ matraci z obchodu.

S touto filozofií vyrábíme také luxusní matrace Westieri . Každý je unikátem, tak jak je výjimečný každý zákazník. Naše matrace na míru jsou přizpůsobeny vašim individuálním požadavkům a potřebám. Vždy si vás důkladně vyslechneme a navrhneme takové řešení, které vám bude vyhovovat. Nevíte si vybrat z našeho webu? Velmi rádi vám s výběrem kvalitní matrace poradíme v našich showroomech .

Pokud se o kvalitě našich luxusních pružinových matrací chcete přesvědčit na vlastní kůži, velmi rádi vás uvidíme v jednom z našich showroomů. Vlastní zkušenost totiž nic nenahradí.