Trendy v interiérovém designu ložnic pro rok 2024 | Westieri.cz
Obrázok článku: Trendy v interiérovém designu ložnic pro rok 2024

Trendy v interiérovém designu ložnic pro rok 2024

S příchodem nového roku nás čekají nejen nové výzvy a povinnosti, ale také nové trendy v oblasti designu interiérů ložnic. Co bude IN v roce 2024?

Dozvíte se v našem textu.

Inspirace přírodou

Návrat ke kořenům je dlouhodobým trendem v designu interiérů a moderní ložnice nejsou výjimkou. Klíčovým aspektem je využívání prvků, které dovnitř vnášejí pocity a inspirace z exteriéru.

Jedním ze způsobů, jak toho docílit, je například používat různé dekorace s přírodními motivy, případně rovnou používat přírodní materiály. Nabízí se dřevo, ale také kámen, zeleň či dokonce voda.

Oblíbenou pokojovou rostlinou do ložnice je aloe. Kromě příjemné estetiky dokáže také efektivně čistit vzduch, což je pro místnost, kde trávíme zhruba třetinu našich dnů, nesmírně důležité.

Věděli jste, že: při výrobě našich luxusních matrací používáme výhradně 100% přírodní materiály? Koňská hříva, vlna z alpaka, bio bavlna – to jsou jen některé z nich. Používáním našich matrací vždy usínáte v doteku s přírodou.

Smyslná růžová

Zdá se, že rok 2024 bude přát tlumeným odstínem. Jedním z nich je také matná růžová, která se v moderních ložnicích začíná objevovat stále častěji.

Má uklidňující účinek na lidskou psychiku, do místnosti vnáší pocity harmonie a bezpečí. Už dávno neplatí, že jde o „ženskou” barvu. Působí mimořádně sofistikovaně a skvěle se vyjímá zejména na stěnách.

Ti odvážnější však mohou sáhnout i po růžových doplňcích, popřípadě povrchových látkách postele. V našem konfigurátoru luxusních postelí si můžete přizpůsobit i barvu – v nabídce máme několik odstínů růžové, ve vzorníku je naleznete pod názvem Linara.

Tato barva si perfektně rozumí například s dřevěnými odstíny. Můžete k ní doladit světlý nábytek, například noční stolek, skříň či poličku.

Eco-friendly a udržitelnost

Nejen v moderním interiérovém designu stále více rezonuje udržitelnost. Ekologická šetrnost je mimořádně důležitá.

V ložnici má podobu volby udržitelných materiálů. Těší nás, že všechny naše výrobky dokonale splňují tuto filozofii. Při výrobě našich luxusních matrací používáme 100% přírodní tkáně, bez syntetiky.

Posun k ekologičnosti je jedním z nosných pilířů designu interiérů ložnic. Člověk přece chce usínat v co nejvíce přirozeném prostředí.

Postele s úložným prostorem

Multifunkční nábytek je v módě už nějakou dobu. V roce 2024 se však naplno dostane na výsluní.

Perfektním příkladem jsou například luxusní postele s úložným prostorem. Nejde jen o místo k relaxaci a plnohodnotný odpočinek, ale zároveň io místo, kde si můžete odložit věci. Prostor tak využíváte naplno.

V naší nabídce naleznete hned dva typy postelí s úložným prostorem:

storage bed – skrývá úložný prostor v podobě vysouvatelných šuplíků, které mohou být umístěny vpředu, nebo na boku;

ottoman – tento typ postele má známou konstrukci, nadzvednutím vrchní části se dostanete ke štědrému úložnému prostoru.

Eco polštáře a peřiny

Postel, to není jen rám a matrace. Neméně důležité je i ložní prádlo, polštáře a peřiny a právě větší důraz na tyto doplňky bude v roce 2024 jedním z hitů interiérového designu.

Volba polštářů a peřin se může zdát sekundární, avšak má na váš komfort a zdravý spánek mnohem větší vliv, než si myslíte.

Někdo preferuje lehčí a vzdušnější přikrývky, jiný zase hřejivé a těžší, jeden má rád měkký polštář, jiný zase tvrdý. Volba ložního prádla je zkrátka mimořádně důležitá.

Trendem bude i návrat ke klasickým péřovým a péřovým polštářům a peřinám. V naší nabídce naleznete jedno i druhé. Používáme je v kombinaci se 100% bavlnou, čili jde o perfektně udržitelnou a eco-friendly volbu.

Kromě toho, že udržují teplotu až 4x lépe než duté vlákno, pomáhají také přirozeným způsobem regulovat vlhkost. Vy tak spíte v teple, ale díky prodyšnosti látek se nepotíte.

Důraz na čela postele

Čelo postele je jednou z vizuálních dominant v ložnici, o tom není pochyb. V roce 2024 budeme v této oblasti vidět různé vzory a trendy.

Nejde však jen o estetickou volbu. Čelo postele oceníte například i tehdy, pokud se v ní chcete posadit a nechcete se opírat o zeď – například při sledování televize, rozhovoru či čtení.

U luxusních postelí na míru Westieri si vždy můžete nakonfigurovat i čelo. V naší nabídce naleznete různé geometrické vzory, čela s přesahem, jednoduché motivy i zajímavé ornamenty. Vybere si opravdu každý.

NÁŠ TIP: znáte rutiny pro zlepšení kvality vašeho spánku? Pamatujte na to, že při odpočinku renegeruje nejen naše tělo, ale také hlava. Přečtěte si o 5 tipech, které zlepší vaši spánkovou rutinu.

Westieri a vy i v roce 2024

I v roce 2024 jsme tady pro vás, pokud hledáte způsoby, jak do své ložnice vnést luxusní komfort. Trendy v interiérovém designu se rok od roku mění, ale vysoká kvalita našich výrobků zůstává neměnná.

Ať už se bavíme o prvotřídních přírodních matracích na míru, nebo našich luxusních postelích – vždy dostanete jen to nejlepší pro váš spánek.

Prohlédněte si fotogalerii našich realizací a uvidíte, jak postele a matrace Westieri pasují do různých typů ložnic.

Samozřejmě platí, že iv roce 2024 se těšíme na vaši návštěvu v našich showroomech:

  • OD Lightpark – Račianská 90, Bratislava,
  • Rohanské nábřeží 19 – Praha 8, Karlín.

Osobní zkušenost nic nenahradí a vy si v našich showroomech na vlastní kůži můžete vyzkoušet a ohlédnout všechny výrobky z naší dílny. Náš tým odborníků je připraven pomoci vám při výběru a ochotně zodpoví jakékoli dotazy, které budete mít.

Těšíme se na vás!