Jak vybrat postel na míru | Westieri.cz
Obrázok článku: Jak vybrat postel na míru

Jak vybrat postel na míru

V posteli trávíme průměrně až jednu třetinu našeho života. Je to velmi důležitá součást nábytku, který využíváme nejčastěji, a není třeba ho měnit každých pár let. Výběr postele je proto stejně důležitý jako výběr kvalitní matrace. Na co se při výběru postele zaměřit, abyste byli spokojeni a cítili se maximálně pohodlně?

Základem je typ materiálu

Jednou z prvních otázek, kterou byste si měli položit při výběru nové postele, je materiál, ze kterého má být vyrobena. Na trhu dnes najdeme postele z masivu, dřevotřísky, kovové či čalouněné postele. Rozdíly lze pozorovat zejména v pevnosti či odolnosti materiálu, možném vrzání jednotlivých konstrukcí nebo jejich ostrých hranách. Tyto faktory následně ovlivní také výslednou cenu postele. Zvažujte pro a proti. Je to jen na vás, co si zvolíte.

Typy postelí podle různého využití

Jakou postel hledáte? Jednolůžkovou, dvoulůžkovou, rozkládací, patrovou? Typů postelí je v současnosti více než dost a vyberou si i ti nejnáročnější. Ve Westieri vyrábíme čalouněné a designové postele hardtop, box-springové postele či postele s úložným prostorem. Alternativou ke klasickým hardtop postelím jsou také naše hardtop XL postele.

Jedinečnost čalouněných postelí

Chcete-li mít ve své ložnici postel na míru, která je opravdu jedinečná, doporučujeme sáhnout po čalouněné posteli. K dispozici budete mít různé materiály či barvy, které přizpůsobíte designu celého bytu. Ve Westieri nabízíme našim zákazníkům přírodní látky Linara či lesklé sametové látky Mercis. Jejich různé kombinace dodají posteli nádech luxusu, který vaše ložnice potřebuje.

Rozměry postele – podle čeho vybírat?

Obecně platí, že délka plochy, na které spíte, by měla mít přibližně o 15-20 cm více než vy. Pokud vám nebude postačovat klasická postel o délce 200 cm, nechte si vyrobit delší postel na míru a dopřejte svému tělo prostor, který potřebuje. Co se týče šířky postele, většině zákazníků postačuje 80cm až 90cm pro jednu osobu. Poptávka po atypických matracích, které jsou širší a delší však stále roste. Pokud patříte mezi ty, kteří si v posteli dopřejí pohodlí, rádi vyrobíme matraci a postel jen pro vás.

Jak je to s výškou postele?

Ideální postel je ta, na kterou si pohodlně sednete a pohodlně se z ní postavíte. Nejvíce využívané jsou postele o výšce 45 – 55 cm. Pro starší lidi doporučujeme zvolit si trochu vyšší postel, z které bude zejména vstávání jednodušší. Dětem naopak postačí i postel o výšce 40 cm.

Čelo je ozdobou postele

Ložnice je vaším královstvím, a z toho důvodu doporučujeme designové čelo postele na míru. S vyšším předním čelem se budete moci v posteli pohodlně opřít a využít tento čas například pro večerní čtení. Mnozí klienti přišli s jasnou představou – mít čelo postele na celé zdi, případně mít čelo postele v jiném odstínu než její zbytek. S čely postelí lze experimentovat a vaše postel na míru bude díky němu jedinečná.

Designová čela postelí Westieri

Možnosti úložného prostoru

Spojení kvality a praktického využití je jedním z trendů interiérového designu ložnic posledních let. Na výběr máte různé možnosti. Postele ottoman, jejichž vrchní část lze otevřít zvednutím, doporučujeme kombinovat s lehčími matracemi. Pokud si chcete do postele odložit něco, co byste rádi měli „po ruce“, sáhněte po postelích se šuplíky. Dle vašich představ si můžete zvolit počet zásuvek i jejich umístění. V úvahu je však třeba brát fakt, že úložné prostory postel o něco nadzvednou.

Postel s rošty či bez roštů?

Při výběru postele je důležité brát ohled jak na její konstrukci, tak na matraci a rošty, které ji doplní. Jednou z největších výhod postelí z masivu je skutečnost, že k nim ve většině případů nepotřebujete rošty. Kvalitní matrace jsou často těžší a postupem času mohou rošty deformovat. Z dlouhodobého hlediska je tak jednoznačně vhodná postel s tvrdší podložkou, ke které nebudete potřebovat žádné rošty. U nás ve Westieri máte na výběr postele z masivu, které spolu s dostatečně velkou a tuhou matrací na míru představují dokonalou kombinaci.

Neobyčejné postele vyrábíme nejraději

Abyste byli maximálně spokojení, s výběrem postele vám rádi pomůžeme. Výroba neobyčejných postelí na míru je naší vášní a takovou zakázku si vždy velmi užíváme. Pokud jste nedočkaví a rádi byste věděli alespoň něco o postelích z naší nabídky, vyzkoušejte nový konfigurátor, který obsahuje několik alternativ pro inspiraci. Neváhejte a navštivte náš showroom, kde vám poradíme, jak si vybrat jen to nejlepší.