Ložnice a feng šuej - harmonický a zdravý spánek | Westieri.cz
Obrázok článku: Ložnice a feng šuej – harmonický a zdravý spánek

Ložnice a feng šuej – harmonický a zdravý spánek

U interiérového designu je feng šuej mimořádně populární. Tato filozofie, zakořeněná ve snaze o nastolení rovnováhy mezi vnějším prostředím a vaším nitrem, dokáže do prostoru přinést atmosféru dokonalé harmonie.

Asi nikoho není třeba přesvědčovat o tom, že zejména v ložnici je to mimořádně důležité. V této místnosti usínáme, odpočíváme, regenerujeme a začínáme své dny. Je tedy žádoucí, aby si ložnice svůj účel plnila co nejlépe.

Feng šuej nabízí nejen pomoc při estetickém uspořádání, ale má za účel zvýšit také celkovou pohodu. Pokud jsou jeho principy aplikovány správně, dokáže dokonce i podpořit zdravý a kvalitní spánek.

Feng šuej – esence zdravého spánku

Věděli jste, že toto starodávné čínské umění je již více než 3 000 let? To, že si dodnes drží popularitu, svědčí o tom, že jeho principy jsou namístě a fungují.

Nosný aspekt filozofie spočívá v tom, že naše okolí, to, v jakém prostředí fungujeme, má zásadní vliv i na naše vnitřní prožívání, na náš klid, harmonii, ale také zdraví či štěstí. Určitě souhlasíte s tím, že v kontextu ložnice jsou tyto charakteristiky mimořádně důležité.

Pokud je interiérový design v souladu s feng šuej, podporuje to harmonický tok energie. zda (chi). V ložnici pomáhá navozovat zdravý a kvalitní spánek.

Feng šuej ložnice – jak vypadá?

Při zařizování vaší oázy klidu mějte na mysli tyto pilíře.

Správná poloha vaší postele

Ústředním bodem feng šuej v ložnici je, přirozeně, umístění postele.

Měla by být otočena směrem ke dveřím, avšak ne u stejné stěny. Při tomto umístění získáváte pocit bezpečí a kontroly – jelikož máte dokonalý přehled o tom, kdo nebo co vchází do místnosti – co pomáhá navodit klidný stav mysli.

Ujistěte se, že vaše postel má pevné čelo a dá se do ní pohodlně a bez problémů vejít z obou stran. Takto přispíváte k zachování rovnováhy a podporujete rovnocenné partnerství ve vztazích.

Tím správným řešením pro vaši ložnici může být postel na míru. Nejenže vám zprostředkuje kvalitní spánek, ale také vám pomůže vytěžit maximum z dostupného prostoru.

Minimalizujte rozptýlení

Feng šuej ložnice je místností bez zbytečné elektroniky.

Elektromagnetické záření televizorů počítače či telefonů může narušit přirozený tok energie či, což může mít negativní vliv na spánek. Tato teorie je podpořena i vědou, jelikož modré světlo vyzařované těmito zařízeními zpomaluje tvorbu melatoninu, který je nezbytný k přirozenému nástupu spánku.

Pokud tato zařízení nelze tato odstranit, zvažte jejich umístění tak, aby se dala v noci zakrýt, nebo aby byla mimo vaše zorné pole.

Barvy ve feng šuej ložnici

Při tomto staročínském umění je výběr barev mimořádně důležitý. Věděli jste, že ve feng šuej má každý odstín specifickou energii?

TIP: Jaké barvy jsou do ložnice nejlepší?

V tomto případě jde tato filozofie ruku v ruce s principy interiérového designu. Obojí totiž doporučují používání uklidňujících, matných či zemitých tónů a jemných pastelových barev. Ty totiž podporují relaxaci, vyvolávají harmonickou atmosféru, ve které můžete dokonale zregenerovat.

Populárními volbami jsou světle modrá, zelená či levandulová.

Řekněte NE nepořádku

Jakýkoli nepořádek je symbolem disharmonie a chaosu a je v přesném protikladu proti principům dobrého feng šuej.

Ložnice plná dekorací a doplňků, rozházeného oblečení, nadbytečného nábytku a podobně, je místem, kde jestli nemůže efektivně proudit. To má za následek neklid, stres a problémy při usínání.

Možná se i vám stalo, že v ložnici s nepořádkem jste si nedokázali odpočinout, v noci jste se budili a ráno jste byli zbytečně mrzutí. Odpovědí je pravidelný úklid a důraz na organizaci.

S tím vám pomohou například i naše postele na míru s úložným prostorem nebo truhly s úložným prostorem. Ať už postele nebo truhly, oba kousky vyrobíme přesně pro vás na míru, kde si kromě rozměrů na míru můžete zvolit také látky z naší nabídky, tak aby oba nábytky k sobě krásně ladily.

Vpusťte do ložnice přírodu

Feng šuej a příroda si dokonale rozumějí. Není se co divit, tato filozofie vznikla ještě v dobách, kdy o výdobytcích moderní technologie nebylo ani zvěsti a člověk fungoval v mnohem intenzivnějším spojení s životním prostředím.

Umístěte ve své ložnici rostliny. Nejenže pročišťují vzduch, ale do místnosti také vnášejí barvu a zdravou energii.

Sáhněte také po dřevěném nábytku, resp. dřevěných provedeních. Jedná se o další přírodní materiál, který je navíc iv moderním interiérovém designu mimořádně populární volbou.

V neposlední řadě vám u tohoto bodu pomohou i naše luxusní matrace na míru. Jak, ptáte se? Jsou vyrobeny ze 100% přírodních materiálů. koňské hřívy, mohér, vlny z alpaky či bio bavlny.

Přizpůsobte si svoji feng šuej ložnici

I když existují jisté principy, kterých byste se při zařizování ložnice měli držet, feng šuej je do velké míry io přizpůsobování. Není ani tak o striktním dodržování pevných pravidel, ale spíše o jakési osobní cestě za harmonií.

U interiérového designu je důležité brát ohled i na vlastní individuální potřeby a estetické preference. Nezapomeňte, že tak, jak vy odrážíte prostředí, ve kterém fungujete, tak i vaše okolí by mělo reflektovat to, co máte uvnitř.

Promyšleným uspořádáním si dokážete vytvořit ložnici, která je nejen dokonalou oázou klidu, ale také útočištěm, poskytujícím harmonii a vnitřní klid. A to je v dnešní hektické době mimořádně zapotřebí.