Které pokojové rostliny si vybrat do ložnice? | Westieri.cz
Obrázok článku: Které pokojové rostliny si vybrat do ložnice?

Které pokojové rostliny si vybrat do ložnice?

Výběr té správné pokojové rostliny do vaší spánkové svatyně má řadu výhod. Ložnice je jednou z místností, ve kterých trávíte nejvíce času. Trochu zeleně nejenže zlepší její estetickou hodnotu, ale má také benefity pro zdraví. Není to ovšem jen tak, vybrat si první pokojovou rostlinu do bytu, na kterou vám padne zrak.

Jsou jisté druhy, které v ložnici najdou větší opodstatnění. Přinášíme vám několik konkrétních typů.

Jaká má být vhodná rostlina do ložnice?

Vliv zeleně na pohodu a náladu je dobře zdokumentován. Rostliny v ložnici jsou však skvělé i pro fyzické zdraví . Mnohé z nich dokáží filtrovat toxiny a produkovat kyslík v dostatečném množství, čímž zlepšují kvalitu vzduchu v místnosti.

Ne všechny rostliny jsou ovšem vhodné do interiéru. Pozor je třeba si dát zejména na takové, které jsou toxické pro lidi a domácí zvířata, například oleandr, tučnolist či dokonce populární pothos. Některé pokojové rostliny, mezi nimi i yucca, zelenec nebo anturie, zase mohou způsobit alergickou reakci.

Před výběrem se tedy ujistěte, že se jedná o zdravotně nezávadnou a bezpečnou interiérovou volbu.

Ratolesti a domácí zvířata totiž mají někdy tendenci okusovat listy rostlin. V tom lepším případě to může vést pouze k trávicím obtížím, avšak při jistých exemplářích hrozí i otrava. Dávejte si tedy při výběru rostlin opravdu pozor.

Dodejme ještě, že v rámci feng šuej bychom měli svou domácnost dekorovat rostlinami bez listů s ostrými hranami, které působí pichlavě a podobně. Pokud je už máme, neměli by směřovat k lidem. Jinak jsou s feng šuej kompatibilní téměř všechny rostliny, pokud o ně patřičně pečujeme a působí vitálně.

1. Levandule lékařská

I když se nejedná o typickou pokojovou rostlinu, ve správných podmínkách se jí daří iv interiéru. Kromě schopnosti efektivně čistit vzduch má levandule také aromaterapeutické účinky . Výzkumy ukazují, že vdechování její vůně může snížit krevní tlak a srdeční frekvenci. Jedná se tedy o ideální volbu na místo, kde spíte.
ktore izbove rastliny si vybrat do spalne1

2. Fíkovník kaučukový

Fíkovník je chytrá rostlina do bytu, která se ujme v každé místnosti. Je nenáročná na péči a se svými nápadnými sytě zelenými listy je silným odstraňovačem toxinů a čističem vzduchu. Svůj účel tedy najde především v ložnici. Během celého dne v ní vychytává kontaminanty a toxiny a v noci díky ní spíte v čistém prostředí.
ktore izbove rastliny si vybrat do spalne2

3. Areka zlatoplodá

Tato palma je tropickou pokojovou rostlinou , která dodává punc exotiky jakémukoli interiéru. Může se pochlubit svými schopnostmi čistit vzduch a odstraňovat škodlivé toxiny, jako jsou benzen, formaldehyd či trichlorethylen. Navíc studie prokázaly, že areka je jednou z nejlepších rostlin do ložnice pro odstraňování oxidu uhličitého.
ktore izbove rastliny si vybrat do spalne3

4. Monstera deliciosa

Právem nazývaná také královnou pokojových rostlin , jde o jednu z nejžádanějších domácích krasavic na Instagramu. Její impozantní listy hned upoutají vaši pozornost, což však mnoho lidí neví je skutečnost, že jsou efektivními lapači toxinů . Monstera je perfektní rostlinou do bytu a ideální volbou do ložnice.
ktore izbove rastliny si vybrat do spalne4

5. Sansevieria třípásová

Podobně jako další sukulenty, sansevieria pomáhá filtrovat vzduch . Co je na této konkrétní pokojové rostlině jedinečné je to, že dokáže oxid uhličitý přeměňovat na kyslík i v noci. Tato kvalita z ní činí ideální volbu do ložnice, protože kvalita ovzduší přímo ovlivňuje kvalitu spánku . Věřili byste, že tuto pokojovou rostlinu přezdívají i tchýnin jazyk?
ktore izbove rastliny si vybrat do spalne5