Jaké barvy do ložnice jsou nejlepší? | Westieri.cz
Obrázok článku: Jaké barvy do ložnice jsou nejlepší?

Jaké barvy do ložnice jsou nejlepší?

Není žádným tajemstvím, že barvy ovlivňují lidskou psychiku. Když vezmeme v úvahu i jejich estetické vlastnosti, dá rozum, že při interiérovém designu hrají nesmírně důležitou roli. Věděli jste však, že barva stěn v ložnici může dokonce ovlivňovat, jak kvalitně se vyspíte? Tuto volbu tedy není radno podceňovat. Pojďme si o tom, jaké barvy do ložnice jsou nejvhodnější, říci víc.

Roli hraje také vkus

Neexistuje jedna univerzální odpověď na to, která barva do ložnice je nejlepší. Záleží také na tom, jaké emoce a impulsy si s touto místností chcete spojovat.

Většina lidí preferuje tlumené uklidňující barvy , jiný však může upřednostňovat syté a světlé . Někdo chce naplno zrelaxovat, jiný navodit romantickou atmosféru. Zvolte si takovou barvu stěn v ložnici, která bude vycházet z vašich představ o této místnosti.

Modrá

Jedna barva vyčnívá nad ostatními, pokud je vaším cílem dobrý spánek . Je to právě modrá. Má tlumící a uklidňující účinky na lidský mozek . Výzkumy ukázaly, že modrá a její matnější odstíny pomáhají zpomalit dýchání a srdeční frekvenci, což vytváří podmínky pro bezproblémové usínání.

Všechny odstíny této barvy pomohou navodit klidnou atmosféru , ale pro nejlepší efekt se držte světlejších. Modrá se ideálně kombinuje se zelenou.

Zelená

Zelená evokuje přírodu, což rovněž může v ložnici pomoci navodit atmosféru relaxu a pohody. Právě ve spojení s modrou jde o mimořádně harmonizující kombinaci. Pro mnoho lidí je zelená navíc osvěžující barvou, což pomáhá při probouzení.

Chcete-li vytvořit klidný a harmonický prostor pro spánek, pak je zelená tou správnou cestou. Navíc je všestranná as tolika různými odstíny, že si vybere opravdu každý.

Bílá

Bílá je osvědčenou volbou pro jakoukoli místnost, ložnici nevyjímaje. Je čistá, symbolizuje klid. Přináší útěchu a naději. Jedná se o rozumnou volbu pro barvu stěn v ložnici, zvláště pokud se z nějakého důvodu chcete vyhnout použití sytějších.

Vyznačuje se však vysokou kompatibilitou s mnoha barvami, ale také přírodními materiály, například dřevem. Mnoho lidí ji tedy používá jako základ, který vhodně doplňují například světle zelenou či matnou modrou.

Jakým barvám do ložnice se vyhnout?

Tak, jak existují vhodnější barvy do ložnice, tak existují i ​​méně vhodné.

Patří mezi ně:

  • červená – taková jasná barva může zvýšit vaši srdeční frekvenci a způsobit, že budete ostražitější. Nejde tedy o vhodnou volbu k usínání.
  • fialová – i když jde o barvu králů, má bohužel stejné účinky jako červená. Člověka spíše energizuje, než uklidňuje.
  • černá – barva noci může vzbudit dojem ideální volby ke spánku. Sytá černá je však poměrně intenzivní a mnoho lidí se v jejím obklopení cítí nesví
  • . Sáhněte raději po teplejších barvách.
  • žlutá – podobně jako červená, i žlutá působí stimulující. Není se co divit, je to barva slunce. Opět však nejde o vhodnou volbu, je-li vaším cílem klidný spánek.