Proč si vybrat luxusní matraci z přírodních materiálů | Westieri.cz
Obrázok článku: 5 důvodů, proč si vybrat luxusní matraci z přírodních materiálů

5 důvodů, proč si vybrat luxusní matraci z přírodních materiálů

Mezi přírodní vlákna, která se v současnosti používají v matracích, patří vlna z alpaky, mohér, koňská hříva či například latex. Přinášejí do vaší ložnice pocit luxusu a komfortu. Všechny tyto přírodní vlákna dýchají a mají přirozené antibakteriální vlastnosti, díky čemuž jsou skvělou volbou pro matraci. Výhod však mají podstatně více. Pojďme si je jmenovat.

Pamatujte na to, že kvalitní matrace = dobrý spánek. Vybírejte kvalitu.

1. Jsou hypoalergenní a antimikrobiální

Něco jsme už naznačili. Přírodní matrace jsou hypoalergenní . Jejich vlákna jsou bez toxinů a neuvolňují žádné plyny. Díky hypoalergenním a antimikrobiálním vlastnostem není v přírodní matraci místo pro brouky, viry nebo bakterie . Kromě toho jsou také přirozeně odolné vůči plísním a roztočům.

2. Jsou ekologické a zelené

Tyto matrace jsou vyrobeny ze 100% přírodních materiálů . Díky tomu jsou udržitelné a ekologické, nezávadné pro životní prostředí. Jejich výroba zanechává minimální uhlíkovou stopu. Investicí do přírodní matrace pomáháte chránit naši Zemi.

3. Jsou komfortní a zdravé

Některé z problémů souvisejících s používáním nekvalitních matrací jsou mimo jiné bolesti zad a nekvalitní spánek.   Zpravidla bývají také nepohodlné, časem se deformují. Tyto věci není radno podceňovat, protože nekvalitní spánek může vyústit až do chronických zdravotních problémů.

Na druhé straně, přírodní luxusní matrace jsou pohodlné a flexibilní . Lépe reagují na váhu a pohyb těla, přizpůsobí se danostem člověka. Bez ohledu na to, v jaké poloze spíte, organická matrace vám zajistí komfortní, zdravý, jednoduše dobrý spánek . Přizpůsobí se vám a poskytne potřebnou oporu pohybovému aparátu.

S přírodní matrací dáte sbohem bolesti zad spojené s nekvalitním spánkem.

4. Jsou prodyšné a pomáhají regulovat teplotu

Přírodní matrace jsou prodyšnější , než syntetické alternativy. Spánek na nich je pohodlnější, nehromadí se v nich pot a přebytečné teplo. Je to proto, že přírodní materiály, jako mohér, koňská hříva a podobně podporují přirozené proudění vzduchu mezi vlákny.

Kromě odvádění potu přírodní matrace pomáhají regulovat teplotu . Platí to pro všechna roční období. V zimě vytvářejí pro dobrý spánek teplé a suché prostředí, v létě zase příjemně odvádějí přebytečné teplo.

5. Mají delší životnost

Takové matrace vydrží zpravidla déle než většina jiných, protože kvalitní přírodní materiály jim poskytují větší odolnost . Jak vůči mechanickému tlaku a pravidelnému používání, tak proti vlivům prostředí. Například organický latex je přirozeně odolný.

Při pravidelné a zodpovědné péči vám taková matrace z přírodních materiálů vydrží i 20 let.

V našem sortimentu naleznete výhradně kvalitní organické matrace. Chcete vědět, na čem spíte? Případně potřebujete poradit, který materiál je tím nejlepším řešením pro vás? Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám nabídneme matraci na míru vašim představám a potřebám.