Vše o pružinách v našich matracích | Westieri.cz
Obrázok článku: Vše o pružinách v našich matracích

Vše o pružinách v našich matracích

Kvalitní pružinová matrace je k nezaplacení. Základem všech matrací Westieri jsou pružiny. Tyto taštičkové pružiny vyrobené z nerezavějící vanadiové oceli poskytují několik úrovní tuhosti, díky čemuž vám dokážeme přinést dokonalý spánek na míru.

V tomto článku si o nich něco povíme a podíváme se na to, jak poskytnou kvalitní oporu těla během spánku a postarají se o spolehlivé držení váhy těla.

Jakou tuhost pružiny zvolit?

Pružiny v  našich matracích jsou jednotlivě baleny do textilních „taštiček“. V závislosti na jejich tuhosti získává produkt své jedinečné charakteristiky . Ve Westieri vám nabídneme na výběr ze 4 dostupných tuhostí pružin:

  • Soft – měkké
  • Medium – středně tvrdé
  • Firm – tvrdé
  • Extra firm – extra tvrdé

V některých matracích z naší nabídky, jakými jsou například Bedis, Susan či Rembrandt naleznete také micro HD pružiny s tabletovým tvarem.

Jejich celkový počet v matraci se liší podle jeho typu a velikosti. Pojďme se nyní podívat na to, jakou tuhost pružiny zvolit.

To, jak tvrdá bude vaše pružinová matrace , závisí na tuhosti taštičkových pružin, které jsou v ní použity. Správný výběr by měl být založen na vašich osobních preferencích , ale také na zdravotním stavu, věku, hmotnosti či dokonce oblíbené poloze spánku.

Hmotnost a věk

Pokud máte vyšší hmotnost, vybírejte z tuhostí Firm nebo Extra firm. Taková matrace vám poskytne dostatečnou oporu pro kvalitní spánek . Středně tvrdé a tvrdé matrace doporučujeme i malým dětem a teenagerům. Nižší tuhost pružin, Medium nebo dokonce Soft zvolte například s přibývajícím víkem, avšak vždy myslete jak na své pohodlí, tak i zdravotní stav.

Poloha spánku

A co poloha spánku? Každý z nás spí jinak , proto je důležité na tuto skutečnost při výběru myslet. Pokud spíte na zádech, vyšší tuhost bude skvělou volbou. Středně tvrdé pružiny zase poskytnou perfektní obepnutí křivek těla v případě, že spíte na boku. Přitvrdá matrace vaše tělo nekopíruje a  vytváří tlakové body , které mohou vést k nepříjemným bolestem zad, krku či ramen. I proto jsou osobní preference při výběru jedním z nejdůležitějších faktorů.

To platí iv případě, že jste se s polovičkou rozhodli pro společnou matraci . Ve Westieri dokážeme nakombinovat pružinovou matraci tak, aby obsahovala rozdílné typy tuhosti pružin. Je velmi důležité, aby se pohodlně spalo oběma a aby se v tomto partneři nepřizpůsobovali jeden druhému.

Navštivte náš showroom

Pružinové matrace nabízí několik tuhostí , díky čemuž si každý najde ten svůj. Ty z nabídky Westieri jsou navíc kvalitní a jsou zárukou perfektní trvanlivosti.

Jelikož spánkem trávíme opravdu mnoho času a má přímý vliv na náš život, výběru té správné matrace je nejlepší věnovat dostatek času a energie.

Abychom vám usnadnili rozhodování, zveme vás do našich showroomů v Bratislavě nebo Praze , kde si matrace Westieri můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Navštivte nás nebo nám napište a dopřejte si spánek, který si zasloužíte!