Podle čeho vybrat velikost a tuhost matrace? | Westieri.cz
Obrázok článku: Podle čeho vybrat velikost a tuhost matrace?

Podle čeho vybrat velikost a tuhost matrace?

Přemýšlíte nad koupí nové kvalitní matrace? První dotazy, které si doporučujeme položit hned v úvodu, je velikost a tuhost matrace. Oba parametry totiž ovlivňuje několik faktorů. Přinášíme vám přehled tipů a rad, ve kterých najdete spoustu odpovědí na nejčastější dotazy týkající se velikosti a tuhosti matrací.

Existuje „vhodná velikost“ matrace?

Standardní velikost matrace pro pár je 180×200 cm. Matraci s těmito rozměry si volí téměř každá dvojice o výšce do 175 cm. Vyšší páry by měly uvažovat nad matrací, která bude o něco delší. Odborníci radí, že by matrace měla být přibližně o 25 cm delší než vy. U nás ve Westieri máte možnost si přizpůsobit velikost matrace svým potřebám. Zvolit si tak můžete například atypickou matraci o velikosti 180×210 cm. Poraďte se s námi a dopřejte svému tělu přiměřený luxus.

Co se týče šířky matrace, většina zákazníků je spokojena s 90centimetrovou matrací na lůžko. Chcete-li svému tělu dopřát více prostoru, máte na výběr také širší matraci o rozměrech 100×200 cm. U menších matrací je rozdíl ve velikosti citelný, a pokud bychom vám mohli poradit, takové ukrajování si nedoporučujeme. Mnozí klienti, kterým to dispozice ložnice dovolí, hledají luxusní řešení s nadstandardně velkými rozměry. Jelikož matrace vyrábíme ručně a na míru, rádi vám ušijeme i vaše osobní „letiště“.

Ve Westieri vyrábíme matrace tradiční technologií.

Jedna nebo dvě samostatné matrace

Každý pár má možnost zvolit si, zda upřednostní jeden větší kus matrace, nebo dvě samostatné matrace. Zatímco jeden kus je cenově výhodnější a estetičtější, dvě matrace jsou o něco praktičtější. Pokud vám nevyhovuje středový předěl, topper na vrchu matrací je ideálním řešením tohoto nedostatku. V případě, že máte zájem o postel s nadstandardními rozměry, jednoznačně doporučujeme dva kusy matrací. Jejich praktické využití a jednodušší manipulace v tomto případě vyhrává nad všemi ostatními výhodami.

Co chcete vs. co můžete mít

Jedna věc je, co byste si rádi dopřáli, ale druhá věc je, co vám váš pokoj dovolí. Dispozice ložnice, umístění nábytku, nočních stolků či truhlic značně ovlivňují také výběr postele a matrace. Chcete-li se vyhnout zakopávání o postel a bolavým malíčkům, prostor mezi stěnou a postelí by měl být na každé straně minimálně 0,6 m, ale na základě našich zkušeností doporučujeme klientům zachovat větší mezery. Postele z dílny Westieri mají oblé rohy a jsou položeny na nožičkách. Díky tomu se sice bolavým malíčkem vyhnete, ale stále je třeba myslet i na dispozici ložnice. Dejte si pozor, aby váš pokoj nevypadal stísněně.

Tuhost matrace je individuální věc

Druhou důležitou vlastností matrace, které doporučujeme věnovat dostatečnou pozornost, je tuhost matrace. Někteří klienti mají od začátku jasnou představu o svých preferencích. Většina mužů v mladším a středním věku upřednostňuje matraci Firm, resp. Extra Firm a žádnou jinou. Starší lidé a ženy naopak preferují matrace Medium.

Výběr tvrdosti matrace je ovlivněn zejména váhou a stavbou těla, popřípadě polohou, ve které v noci spíte. Tvrdost matrace Westieri si můžete přizpůsobit a během výroby dokonce měnit. Víme, že se jedná o kus nábytku, který vám bude sloužit desítky let, proto nám na výsledku a vaší spokojenosti záleží.

Správně nastaveným pružením vyřešíme i váhový rozdíl partnerů. Pokud upřednostňujete různou tuhost matrace, nemusíte se přizpůsobovat. Dopřejte si to, co vám opravdu vyhovuje. Jak? Při ruční výrobě může být jedna polovina matrace Medium a druhá například Extra Firm.

Máte-li zdravotní problémy a potřebujete matraci se specifickými vlastnostmi, obraťte se na nás. Ve Westieri dokážeme ušít i extra měkkou nebo extra tvrdou matraci, což je jedna z výjimečných služeb, kterou nabízíme.

Probouzejte se s úsměvem

Velikost a tuhost matrace, kvalita materiálu či zařízení ložnice. Důležité faktory, na které je dobré myslet před definitivním rozhodnutím. Nekupujte zbytečně krátkou nebo měkkou matraci, která vám nebude sloužit dlouhodobě. Na základě postavy a preferencí vám doporučíme vhodné řešení a pokud si pokoj zařizujete sami, rádi vám poradíme i s vizualizací a zasazením postele do reálného prostředí. Dbejte na dobrý spánek a probouzejte se s úsměvem.