Co by vás mělo zajímat při výběru matrace? | Westieri.cz
Obrázok článku: Co by vás mělo zajímat při výběru matrace?

Co by vás mělo zajímat při výběru matrace?

Koupit matraci, to není jen tak. V posteli trávíme někteří i více než třetinu života, kvalita spánku je tedy mimořádně důležitá. Proto byste i před koupí matrace měli být vyzbrojeni klíčovými informacemi. Umožní vám lépe pochopit, jak o něj pečovat tak, abyste z něj vytěžili maximum a nepřišli o své peníze.

1. Tvrdost matrace

Každý z nás vnímá tvrdost matrace trochu jinak. Osobní preference člověka se mění v závislosti na výšce, stavbě těla a hmotnosti. Jiné požadavky má štíhlá žena nízkého vzrůstu a jiné zase silnější a vyšší muž.

Na úvod si člověk musí položit otázku, jakou tuhost matrace preferuje – zda ​​tvrdší nebo preferuje měkčí povrchy. Důležité je také to, v jaké poloze spí. Po zodpovězení těchto otázek jej náš personál ochotně nasměruje k matrací, které mu mohou vyhovovat.

Tvrdost našich matrací hodnotíme na škále se čtyřmi stupni – soft, medium, firm a extra firm. Návštěvník showroomu si může vyzkoušet modely z každé kategorie.

Vyberte si takový typ matrace, na jaký jste zvyklí , nebo jaký potřebujete ze zdravotního hlediska.

2. Možnost otestovat matraci na showroomu

Tvrdost matrace a její další kvality si nejlépe ověříte tak, že si ji vyzkoušíte na showroomu .

Doporučujeme lehnout si na matraci alespoň 15 minut v takové poloze, v jaké standardně spíte. Taková, která je pro vás doma nejpřirozenější . Pomáhá také, máte-li na sobě pohodlné oblečení. Pokud budete spát s partnerem, ať přijde i on/ona. Pro páry umíme v matraci připravit také kombinaci pružin, aby poskytoval komfort oběma současně.

Osobní zkušenost a rady prodejce vám poskytnou přesné informace o tom, zda je daná matrace pro vás nebo ne.

3. Složení matrace

Spát každou noc na nesprávném druhu matrace způsobuje bolesti zad, kloubů, snížený průtok krve, neklid, zhoršuje příznaky alergií a může vyvolat respirační problémy. Důležitá v tomto ohledu je však nejen jeho tvrdost, ale také složení. Tedy materiál, ze kterého je vyroben.

Nejlepší typ matrace se stejně jako úroveň měkkosti/tvrdosti liší od člověka k člověku. V naší nabídce naleznete kvalitní modely z přírodních materiálů – latexu, mohéru, z vlny Alpaka a podobně.

Všechny mají společnou vynikající prodyšnost, hypoalergenní účinky, komfortní termoregulaci a vysokou úroveň pohodlí.

4. Co pod matraci?

Umístění matrace na dobrém základě prodlužuje její životnost. Měli byste tedy být informováni o nejlepší volbě. Podpora, kterou tato „základna“ poskytuje vaší matraci, minimalizuje předčasné prohnutí, proležení a opotřebování, díky čemuž bude mít delší životnost a déle bude vypadat jako nová.

V naší nabídce naleznete postele tří typů: s úložným prostorem, nebo takzvané hardtop či boxspring provedení. Hardtop modely se skládají z tvrdé desky z masivu, která je pevnou součástí postele, na této desce je následně položena matrace. Boxspring je varianta s pružinami.

5. Jak dlouhá je záruka?

Záruky na matrace musí být navrženy tak, aby spotřebiteli poskytly jistotu . Garantují, že produkt, za který platíte, bude bez fyzických chyb nebo funkčních nedostatků a bude fungovat podle očekávání (a za přiměřené péče) po určitou minimální dobu.

Vždy se předem informujte o tom, jaká je záruka na vaši matraci. To ovšem není všechno. Zjistěte si také, při jakých situacích se záruka stává neplatná. Jen tak totiž nejlépe ochráníte svoji investici.

6. Jak pečovat o danou matraci?

Dodržování základních doporučení pro péči o matraci , tedy pravidelné čištění a používání kvalitního podkladu, je nezbytné. Každý model a každý materiál však může mít svá specifika . Vy je potřebujete znát.

V rámci péče o zákazníky po koupi nabízíme čistící služby, které provádíme pomocí speciálního přístroje. Naše matrace nedoporučujeme tepovat, jelikož by mohlo dojít k jejich znehodnocení.

Ptejte se, jak probíhá údržba, čištění či tepování matrace, jaký chránič používat, jak často ji otáčet a podobně. Fundovaný prodejce s orientací v problematice vám tyto otázky srozumitelně zodpoví.
My vám v naší prodejně a showroomu rádi zodpovíme všechny otázky, které máte. Nejen to, rádi vám zprostředkujeme i samotný zážitek z matrace, který je při výběru nezbytný. Ozvěte se nám ještě dnes a vydejte se na cestu za kvalitním spánkem.