4 rady, jak správně pečovat o matrac | Westieri.cz
Obrázok článku: 4 rady, jak správně pečovat o luxusní matraci

4 rady, jak správně pečovat o luxusní matraci

Aby vám luxusní matrace spolehlivě sloužily dlouhá léta a pravidelně přinášely dokonalý spánek, je třeba se o ně pečlivě starat. Pokud i vlastníte kvalitní matraci, ale nestaráte se o ni, její vlastnosti se budou časem zhoršovat a vy brzy zjistíte, že si najednou musíte koupit novou.

My vám naštěstí přicházíme na pomoc a nabídneme vám 4 ověřené rady, jak správně pečovat o matraci, jak vyčistit matraci a jak správnou péčí prodloužit její životnost.

1. Pravidelně otáčení matrace

Pokud spíte na oboustranné matraci, jakými jsou například naše kvalitní matrace Westieri, doporučujeme vám je pravidelně otáčet i přesto, že pružiny uvnitř jsou kvalitní a mají dlouhou životnost. Takové otáčení vede k delší životnosti, rovnoměrnému opotřebení a také ke zlepšení hygienických podmínek uvnitř vaší luxusní matrace . Roztoči v posteli se tak snadno mohou stát minulostí a váš spánek bude zdravější.

Některé kvalitní matrace Westieri mají dokonce letní a zimní stranu a jejich otáčení má tak smysl nejen kvůli výše uvedeným benefitům, ale také z hlediska ročního období. Frekvenci otáčení často zjistíte například z doporučení výrobce.

2. Profesionální čištění

Existuje několik způsobů, jak vyčistit matraci, ale tepování matrací by mezi nimi být nemělo. Nedoporučujeme to zejména proto, že si svou kvalitní matraci můžete snadno znehodnotit. Jelikož je vyroben z přírodních materiálů, mají vysokou schopnost absorbovat vodu a  chovají se tedy jako houba . Vaše luxusní matrace tak tepováním může nasát vodu, a to rozhodně nechcete.

Jak tedy vyčistit matraci? Způsob čištění je důležité přizpůsobit hlavně typu materiálu, ze kterého je vyroben. Nejlepší volbou bude nechat tuto činnost na profesionály , kteří s ní mají zkušenosti. Součástí nabídky Westieri je i služba Čištění matrací , díky které bude vaše matrace čistá i bez vašich starostí.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás a my vám vaši matraci vrátíme čistou jako v den, kdy jste si ji zakoupili.

3. Používání topperů nebo chráničů

Jednou z rozumných možností, jak správně pečovat o matraci, může být používání topperů, chráničů a  potahů na matraci .

Topper je povrchová matrace, která ta hlavní chrání a změkčuje. Kromě toho odvádí vlhkost a perfektně reguluje teplotu. Toppery jsou nedílnou součástí sortimentu Westieri.

Pokud jste se rozhodli zakoupit svoji luxusní matraci bez výše zmíněné ochrany, další volbou může být chránič. Nezapomínejte ani na potah na matraci, která rovněž nabízí nejen skvělé vlastnosti, ale matraci i spolehlivě ochrání před špínou a poškozením.

4. Každodenní větrání

Možná jste o tom nevěděli, ale pokud doma pravidelně nevětráte, může to mít nepříznivý vliv i na vaši matraci. Matrace Westieri jsou stoprocentně přírodní a kromě pružin je vše ostatní vyrobeno z přírodních materiálů. Proto vám doporučujeme vždy vyvětrat, a to minimálně ráno. Vlhkost, která se v noci vytvořila, se tak větráním odstraní.

Každodenním větráním snížíte riziko vzniku plísní a  zamezíte rozmnožení roztočů v posteli. Kromě toho vytvoříte ideální podmínky pro spánek, díky čemuž tak budete spát kvalitněji, lépe a zdravěji.

 

Tak to byly 4 rady, jak správně pečovat o svou luxusní matraci. Pokud máte více otázek, navštivte nás v našich showroomech v Bratislavě a v Praze nebo nám jednoduše napište či zavolejte. A pamatujte – mít kvalitní matraci neznamená to, že se o ni nemusíte starat.