Jak vybrat správnou matraci pro děti? | Westieri.cz
Obrázok článku: Jak vybrat správnou matraci pro děti?

Jak vybrat správnou matraci pro děti?

Dobrý spánek je důležitý v každém věku. V případě našich nejmenších má vliv na jejich vývoj a správné držení těla. Jelikož děti v posteli tráví mnohem více času než dospělí, výběr vhodné a kvalitní matrace není třeba podcenit. Na co zaměřit pozornost a jak vybrat správnou matraci pro děti, aby si jejich páteř v noci dostatečně odpočinula?

Promyšlená a kvalitní koupě, která neomrzí

Největší rozdíl mezi matracemi pro děti a matracemi pro dospělé je nejen v jejich velikosti, ale také tvrdosti. Koupi matrace neberte na lehkou váhu, jelikož jsou věci, které by mohly vaší ratolesti uškodit. Zároveň je ale dobré mít na paměti, že nejdete kupovat matraci, která bude s dítětem růst. Dříve či později budete potřebovat novější a větší alternativu, proto doporučujeme zvolit řešení, které neomrzí.

Dětské matrace na míru

Přišel čas spát ve „své“ posteli nebo dokonce ve „svém“ pokoji? Věk dítěte a velikost postele jsou faktory, které ovlivní volbu matrace hned v úvodu. Pro školkové děti doporučujeme matraci o rozměrech 80×160 cm, přičemž tloušťku necháme na vás. Ve Westieri si zakládáme na individuálním přístupu a naše produkty vyrábíme na míru. Pro nejmenší dětské klienty tak dokážeme ušít matraci o tloušťce 23 cm nebo 28 cm, ale i tenčí matraci pro děti o tloušťce 15 cm. Při zachování všech kvalitativních vlastností můžete pro vaše dítě vybrat například matraci Comfort ve speciální nižší variantě.

Doplňky pro nejmenší

Pokud váš mrňous v noci „cestuje“, právě nižší matrace je ideální volbou do postýlky s dětskými zábranami. S takovou konstrukcí a kvalitní matrací si dítě dokonale odpočine. A nebude jediné, klidný spánek budete mít i vy.

Všichni víme, že v raném věku se dětem občas zdají špatné sny. Abyste se vyhnuli neplánované výměně matrace kvůli nočním nehodám, je dobré zvážit i koupi chrániče na dětskou matraci, díky které se vyvarujete nezbytné koupi nové matrace.

Kdy je čas na trvalejší alternativu?

S přibývajícím věkem dítěte je načase sáhnout po matraci o standardní tloušťce 23 cm nebo 28 cm. Čím je dítě těžší, tím hrubší matraci bude potřebovat. Pro děti v předškolním nebo školním věku doporučujeme zvolit rozměry 80 nebo 90×200 cm. Vše ale závisí na jejich výšce a stavbě těla.

Pokud vybíráte matraci pro dospívajícího teenagera, neexistuje lepší čas na výběr trvalejší alternativy, která vydrží déle a je kvalitní. Matrace o rozměrech 90×200 cm nebo 100×200 cm zajistí dostatečné pohodlí. Jedná se totiž o rozměry, které jsou vhodné i pro dospělého člověka a vyhovují téměř každému.

Vhodnou tvrdost matrace ovlivňuje několik faktorů

Tvrdost matrace záleží jak na věku dítěte, tak na jeho postavě a váze. Pro předškoláky doporučujeme matraci Medium. Ani příliš měkkou, ani příliš tvrdou, aby se páteř zbytečně nenamáhala. Nižší zatížení v kombinaci s touto matrací zajistí ten správný vývoj vašeho potomka. Podobně je to i u předškoláků a školáků. Matrace Medium jsou vždy dobrou volbou, ale děti s pevnější stavbou těla ocení i tvrdší matraci Firm. Teenager už ví, co mu vyhovuje, proto je výběr tvrdosti matrace plně v jeho rukou. Většina si volí Medium nebo Firm, ale jak se říká, dokud nevyzkoušejí, nevědí. U nás ve Westieri si mohou tvrdost matrace odzkoušet a přizpůsobit svým preferencím během celého procesu výroby.

Sbohem, roztoči a alergie

Alergie trápí velkou část populace včetně dětí. Důležité je dbát na materiál, ze kterého je matrace pro děti vyrobena, jak dýchá a možnost čištění. Povrchová látka matrací Westieri je z viskózní bavlny nebo damašské plachtoviny. Její husté tkaní zajistí, že roztoči a zbytky kůže nemají nejmenší šanci proniknout dovnitř. Prodyšnost našich matrací pro tyto záškodníky vytváří nevhodné prostředí, čímž je jejich výskyt omezen na minimum. Samozřejmě, alergie na roztoče není jediná, kterou děti trpí. V takových případech doporučujeme konzultovat výběr matrace s lékařem.

Abychom pro vaše nejmenší udělali opravdu vše, co je v našich silách, kromě chráničů na matraci naleznete nyní v naší nabídce i čištění matrací. Vaše děti tak budou spát nejen v kvalitní, ale i dezinfikované posteli.

Proč právě Westieri

Jelikož kvalita a spokojenost zákazníků je ve Westieri naší prioritou, rádi vám s výběrem matrace pro děti poradíme. Přírodní materiály, ze kterých matrace vyrábíme, zabezpečují odvětrávání, jsou prodyšné, a to i díky ručnímu prošívání a propichování vlněnými rozetami. Zároveň odvádějí pot, regulují teplotu a lze je přizpůsobit ročnímu období. Matrace jsou dělány na míru a svými vlastnostmi splňují také požadavky pro vaše dítě.