Jak vybrat kvalitní matraci? | Westieri.cz
Obrázok článku: Jak vybrat kvalitní matraci?

Jak vybrat kvalitní matraci?

Ve firmě Westieri si myslíme, že stejně tak, jako je důležitý výběr kvalitního auta či dovolené, je to i s výběrem matrací. Dobrý a zdravý spánek je základem, zvláště, pokud máte stresovou či zátěžovou práci, sedíte hodiny před počítačem nebo trpíte bolestmi zad. Vybrat kvalitní matraci a orientovat se v široké nabídce je časově náročnější, a proto jsme pro vás připravili několik tipů. Základní filozofií při výběru kvalitní matrace je obezřetnost a selekce těch správných materiálů a způsobu výroby.

Přírodní materiály matrací

Nejdůležitějšími faktory při výběru matrace jsou kvalitní povrchová látka a materiál, který je uvnitř. Ve firmě Westieri využíváme jen přírodní materiály pro výrobu kvalitních matrací, mezi které patří alpaka, bavlna, koňská hříva, ovčí vlna, hedvábí, mohér či kašmírská vlna. O některých přírodních materiálech bychom vám chtěli sdělit více. Mohér, neboli srst z angorské kozy, je velmi dobrá pro trvanlivost matrace, jelikož ji není možné proležet. Dalším top přírodním materiálem je koňský vlas, který je dutý a odvádí vlhkost. Neméně důležitým materiálem je vlna s bavlnou. Vlna alpaka je jednou z nejkvalitnějších vln na světě, právě pro její tepelné a izolační vlastnosti. Z toho důvodu je u oboustranných matrací Westieri používána na zimní straně matrace, aby uživatele hřála. Letní strana je zakončena hedvábím, které je velmi dobré, protože odvádí teplo pryč od uživatele. Povrchové látky matrací Westieri jsou ze 100% bavlny nebo damašské plachty. Trvanlivost matrací ovlivňuje topper, tedy povrchová matrace, která matraci chrání a zjemňuje spánek.

Taštičkové pružiny

Dalším důležitým faktorem při výběru matrace je to, aby se přizpůsobila vám a ne vy matraci. Základem našich matrací jsou taštičkové pružiny, kterých používáme od 1000 – 7000 kusů, v závislosti na typu matrace. Vyrobeny jsou z vanadiové oceli, která nerezaví, a proto na tyto pružiny umíme dát doživotní záruku. Každá pružina je zabalena samostatně, čímž zaručíme velmi kvalitní výsledek matrace a přizpůsobení vašemu tělu, když spíte. Například v matraci Rembrandt se nachází 5600 taštičkových pružin, také HD pružiny, které páteř dostanou do té správné polohy. Váha těla směřuje na velké pružiny a páteř na malé. Perfektně a zdravě se vyspíte!

Prodyšnost

Základem kvalitního a zdravého spánku je to, aby byla matrace prodyšná a aby se v ní nevytvářela vlhkost. Aby matrace Westieri dýchaly, umístili jsme kolem nich boční membránu a vlnu. Právě přírodní materiál koňský vlas je v tomto případě velmi podstatný. Používáme ho, aby matrace mohla dýchat, a aby tam nevznikaly žádné plísně nebo jiné mikroorganismy, které potřebují vlhké prostředí. To by nám už jen při spánku chybělo!

Výběr kvalitní matrace je dlouhodobá investice, a proto doporučujeme kvalitní a promyšlený výběr, jelikož investujete do vlastního zdraví. Pokud se vám matrace Westieri zalíbily, kontaktujte nás nebo je otestujte v našem showroomu.

Zaujaly vás naše tipy, jak vybrat kvalitní matraci?

Sdílejte je s těmi, kteří je potřebují. Kvalitní matrace je základ spokojeného života. Články na blogu o dobrém spánku připravují naši andělé strážní vašeho spánku.